11
sep
Vabilo na predavanje "Verodostojnost znanosti: Ali lahko zaupamo molekularni medicini?"
Nacionalni inštitut za biologijo in BioSistemika d.o.o vas vabita, da se udeležite predavanja:
''Verodostojnost znanosti: Ali lahko zaupamo molekularni medicini?'',
ki ga bo predstavil prof. dr. Stephen Bustin,
profesor zdravstva in medicine na Anglia Ruskin University, Cambridge & Chelmsford, svetovno znani specialist s področja PCR v realnem času.
Predavanje bo potekalo v sredo, 12. septembra 2012, ob 15:30 uri, v predavalnici B1 v biološkem središču, Večna pot 111, Ljubljana.
Beseda predavatelja
Namen predavanja je, da publika, ne nujno iz sveta strokovnjakov s področja PCR, dobi jasno sliko, zakaj ni nobene možnosti, da bi bili katerikoli izmed znanstvenih podatkov dejansko pravilni.
V reviji The Lancet je bil leta 1998 objavljen primer 12-ih otrok, ki so bili pred cepljenjem proti ošpicam, mumpsu in rdečkam (MMR), zdravi, po cepljenju pa so razvili simptome avtizma in vnetne črevesne bolezni. Ta članek je dvignil mnogo prahu v Združenem kraljestvu in ZDA, med drugim tudi tožbe zaradi pojava nove bolezni imenovane avtistični enterokolitis. Predavanje bo pojasnilo popolno odsotnost verodostojnosti molekularnih dokazov, ki je razvidna tudi v primeru domnevne povezave med MMR cepivom in avtizmom pri otrocih.
O predavatelju:
Stephen Bustin je zaključil podiplomski študij na področju molekularne genetike na Trinity College Dublin. Je profesor zdravstva in medicine na Anglia Ruskin University, Cambridge & Chelmsford ter gostujoči profesor molekularne biologije na Univerzi v Middlesexu.
Njegov interes je predvsem tehnologija PCR v realnem času o kateri piše večih knjigah. Med drugim je avtor in urednik knjige, ki je »biblija« s področja PCR v realnem času imenovana “A-Z of Quantitative PCR”. Objavil je tudi številne strokovno pregledane publikacije in knjižna poglavja na to temo. Višjem sodišču Združenega Kraljestva je svetoval glede PCR tehnologije, v primeru MMR cepiva in avtizma, ter bil strokovni izvedenec na Ministerstvu za pravosodje v ZDA tekom sojenja (primer MMR) v Washingtonu. Med drugim je bil pobudnik za objavo smernic, ki jih naj upoštevamo pri objavah rezultatov pridobljenih PCR v realnem času imenovanih “Minimum Information for Publication of Quantitative Real-Time PCR Experiments (MIQE)”. Redno je vabljen kot govornik na številnih mednarodnih sestankih in tečajih. Njegov zadnji podvig je serija e-knjig “Definitive qPCR” (www.qPCRexpert.com).
Predavanje je organizirano v okviru mednarodne delavnice qPCR Experience Boot Camp, ki jo organizira podjetje BioSistemika v sodelovanju z NIB.
Predavanje bo v angleškem jeziku, udeležba je prosta.
Vljudno Vas vabimo, da se predavanja udeležite!